Toksyna Botulinowa
Toksyna botulinowa Olsztyn

Toksyna botulinowa, czyli jeden z najpopularniejszych zabiegów na świecie!

Toksyna botulinowa, czyli popularny botoks, to chyba najbardziej  „sławny’ zabieg z medycyny estetycznej, o którym słyszał prawie każdy.  Świadomie nie używamy jego popularniejszej nazwy – wokół tego zabiegu  narosło wiele krzywdzących mitów, które warto obalić i które w ogóle nie  mają z nim nic wspólnego! Toksyna botulinowa to nie jest zabieg, który pozbawia rysów twarzy i daje sztuczny, przerysowany efekt. Chętnie pochwalimy się efektami przed i po – udowadniając, jak wartościowy jest zabieg, który zasłynął przecież na całym świecie. Niezależnie od wybranego zabiegu, zawsze stawiamy na naturalny efekt i podkreślenie urody pacjentki.

Toksyna botulinowa to nie tylko zabieg przeciwzmarszczkowy – leczymy  nim również nadpotliwość, bruksizm oraz bóle głowy. Mierzysz się z tymi  problemami? Koniecznie skontaktuj się z nami.

MAKE AN appointment

Wskazania do zabiegu: 

 • usunięcie/redukcja zmarszczek (również tych problematycznych, takich jak „lwia zmarszczka” czy „kurze łapki”),
 • leczenie nadpotliwości (pachy, czoło, stopy i dłonie),
 • leczenie bruksizmu (zgrzytanie zębami).

Zalety:

 • szybkie i przewidywalne rezultaty,
 • minimalne dolegliwości bólowe (ukłucie komara),
 • możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok,
 • brak okresu rekonwalescencji,
 • widoczny efekt odmłodzenia twarzy.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Widocznych i przede wszystkim naturalnych! Pamiętajmy, że zabiegi toksyną botulinową są zupełnie odwracalne – w zależności od pacjenta jest to od 3  do 6 miesięcy – i po tym czasie, jeśli nie powtórzymy zabiegu, efekty będą powoli ustępować. Nasze pacjentki regularnie przekonują się, że naprawdę warto. I wracają po więcej.

Jak to działa?

Toksyna botulinowa typu A to neurotoksyna, która powoduje  zahamowanie uwalniania acetylocholiny, czyli neuroprzekaźnika  odpowiedzialnego za przekaźnictwo impulsów między nerwami a  mięśniami. Toksyna blokuje synapsy nerwowo-mięśniowe, prowadząc do  czasowej i odwracalnej blokady skurczu mięśni, co powoduje  (przejściowe) rozluźnienie – i to właśnie ono sprawia, że nasza twarz  wygląda na zrelaksowaną, wypoczętą, a zmarszczki są mniej widoczne, a  nawet całkowicie znikają! Brzmi groźnie? Nie jest tak w istocie, a zabieg jest w pełni odwracalny.

Jak wygląda zabieg? 

Przed zabiegiem lekarz analizuje aktywność ruchową poszczególnych  grup mięśniowych i na tej podstawie wybiera miejsce iniekcji – tak, aby  zachować symetrię twarzy i osiągnąć najlepsze efekty. Toksyna  botulinowa wstrzykiwana jest cienką, jednorazową igłą w kilka  precyzyjnie dobranych miejsc. Dolegliwości bólowe są minimalne, zabieg  trwa 15-20 minut. Zdarza się, że pierwsze efekty widoczne są już po kilkunastu godzinach od zabiegu, ale pełny obraz widzimy w ciągu 7-14 dni.

Co mówią nasi Pacjenci? 

 • Toksyna Botulinowa

  CUSTOMER REVIEWS:
 • Krystyna

  Broniłam się przed botoksem rękami i nogami – jakoś źle mi się kojarzył. Teraz wiem, że zupełnie niepotrzebnie. Dziękuje bardzo i wrócę po niego z pewnością!”

Ważne informacje:

Ilość zabiegów potrzebnych, by uzyskać efekt? Jeden zabieg jest wystarczający, pełen efekt pojawia się po 7-14 dniach, pierwsze zauważalne efekty mogą być widoczne już po kilkunastu godzinach.
Jak długo utrzymuje się efekt? Efekt zabiegu utrzymuje się około 3 – 6 miesięcy, w zależności od okolicy podania (dłużej w obrębie czoła, krócej w okolicy oczu)
Przygotowanie do zabiegu Brak specjalistycznego przygotowania.
Czas trwania zabiegu W zależności od okolicy ok. 20-30 minut
Czy zabieg jest bezbolesny? Może być odczuwalny minimalny dyskomfort, jak ukąszenie komara :)
Znieczulenie Nie wymaga znieczulenia miejscowego
Jak będę wyglądać po zabiegu? Brak widocznych zmian skórnych po zabiegu; nakłucia są prawie niewidoczne
Rekonwalescencja Zazwyczaj po zabiegu nie ma śladu, zdarza się jednak, że miejsca podaży toksyny mogą być nieznacznie zaczerwienione lub może wystąpić niewielki siniaczek.
Główne zalecenia po zabiegu Pozakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności.
Główne przeciwwskazania Przyjmowanie leków wpływających na przekaźnictwo nerwowo-mięśniowe, aktywna opryszczka, ciąża i karmienie piersią
MAKE AN appointment
 • Toksyna botulinowa Olsztyn

  Zabiegi przy użyciu toksyny botulinowej typu A wymagają dużej wiedzy, doświadczenia i precyzji w wykonywaniu zabiegu. Nie ma tu miejsca na wahanie, na  brak umiejętności czy konsultacji medycznej. W innym wypadku efekty mogą nie być takie, jakich oczekujemy, a pamiętajmy, że utrzymują się one pół roku, a nawet dłużej-  warto więc tutaj wybrać gabinet z doświadczeniem i odpowiednim zapleczem, który  zapewni nam bezpieczeństwo. Każdy zabieg niesie ze sobą ryzyko powikłań i o tym  trzeba pamiętać! Brak doświadczenia, preparaty niskiej jakości, zabiegi przeprowadzane bez konsultacji lekarskiej, zarówno przed, jak i po zabiegu – to czynniki ryzyka. Warto być ostrożnym i wybierać skrupulatnie, bo trudno znaleźć drugą tak skuteczną metodę na walkę ze zmarszczkami, jak toksyna botulinowa. Olsztyn? Zapraszamy na spotkanie i wywiad  lekarski w naszym gabinecie.

 • Dlaczego warto rozważyć ten zabieg?

  Toksyna botulinowa jest jednym z najlepszych zabiegów przeciwzmarszczkowych w  medycynie estetycznej – i to jest powód, dla którego warto go wybrać. Nie bez  powodu zyskał przecież sławę na całym świecie! Oczywiście, zabieg potocznie zwany botoksem doświadczył też czarnej strony sławy – efekty zabiegów przesadzonych rozniosły się szybko, co jest  całkowicie normalne. Warto jednak wiedzieć, że toksyna botulinowa nadal jest  jednym z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej i przeprowadzony w  nienadmierny sposób przynosi znakomite efekty.

 • Toksyna botulinowa w Olsztynie

  W naszym gabinecie przeprowadzamy wiele zabiegów z medycyny estetycznej –  wykorzystując również toksynę botulinową. W Olsztynie, przy Jaroszyka 3, zabiegi  przeprowadzane są pod pełną kontrolą lekarza, od klasyfikacji i wywiadu, przez wykonanie zabiegu, aż po konsultacje kontrolną. To jest właśnie nasz (sprawdzony już i wypróbowany!) sposób na bezpieczeństwo. Jeśli dodamy do tego świetną atmosferę, nowoczesność gabinetu i najlepsze preparaty – otrzymujemy kompleksową ofertę, z której jesteśmy dumni.

Toksyna botulinowa w Olsztynie to nasza propozycja dla wszystkich, którzy  mierzą się ze zmarszczkami i bruzdami na twarzy, z nadmierną potliwością oraz z  bruksizmem. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są jedynie po pozytywnym  przejściu kwalifikacji – w innym wypadku zabieg nie jest wykonywany.  Bezpieczeństwo i zdrowie pacjentów jest dla nas najważniejsze!

Satisfaction guarantee
1714+
CUSTOMER SATISFACTION
During our many years of work, we have had the pleasure of providing services to hundreds of satisfied customers.
Many years of practice
12
YEARS OF EXPERIENCE
Many years of experience allow us to provide services at the highest possible level.
make an appointment now

ul. Jaroszyka 3
10-687 Olsztyn