Peeling chemiczny

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zadaniem peelingów chemicznych jest pozbycie się martwych komórek naskórka i regenerację skóry. Przeznaczony jest dla osób młodych, które mają problemy urodowe i chciałyby oczyścić skórę, bądź zająć się jej odpowiednią pielęgnacją. Dedykowany jest również osobom starszym, ponieważ ma działanie odmładzające.

UMÓW SIĘ

 

Wskazania

 • Starzenie skóry twarzy spowodowane ekspozycją na słońce (fotostarzenie)
 • Zmarszczki mimiczne i cienkie zmarszczki
 • Przebarwienia (przebarwienia starcze, melasma, piegi)
 • Wiotkość skóry
 • Rozstępy
 • Blizny
 • Słaby i umiarkowany trądzik
 • Cera tłusta i łojotokowa
 • Rozszerzone pory
 • Zanieczyszczenia skóry (zaskórniki)
 • Trądzik różowaty

Efekty

Efekty peelingów chemicznych zależą od kilku czynników takich jak cechy leczonej skóry (pochodzenie etniczne, grubość, wrażliwość), czas kontaktu ze skórą czy formuła danej substancji (stężenie pH).

Peeling może być powierzchowny, średni oraz głęboki, w zależności od głębokości działania danych substancji chemicznych. Im większa głębokość, tym większa stymulacja skóry oraz jej naprawa, jednak tak samo większe ryzyko powikłań.

Po zabiegu skóra wygląda na odświeżoną, mniej szarą, a przy tym mniej zmęczoną. Zmarszczki stają się bardziej wygładzone, przez co wydaje się młodsza.

W przypadku zastosowania peelingów chemicznych na skórę tłustą i łojotokową następuje większa normalizacja w produkcji sebum, usuwane są zaskórniki i zwężone pory. Skóra dzięki temu wygląda gładko i promiennie, dzięki czemu niweluje nieestetyczny efekt „świecenia się”.

Zabieg powoduje także zmniejszenie się widoczności przebarwień i blizn.

Szczegóły zabiegu

Peelingi chemiczne polegają na aplikacji substancji chemicznych, które powodują przyśpieszanie odnowy komórkowej. Natychmiastowe działanie polega na głębszym lub płytszym złuszczeniu skóry. Długookresowa seria peelingów wpływa na regenerację skóry i produkcję nowego kolagenu, czyli białka stanowiącego główny składnik tkanki łącznej, odpowiadając za jej elastyczność. W wyniku tego skóra staje się odżywiona, zmniejsza się ryzyko występowania zmarszczek, a także normalizuje się jej funkcjonowanie.

Po odpowiednim oczyszczeniu skóry na leczoną powierzchnię pędzelkiem lub wacikiem nakłada się preparat w formie żelu lub maski. Zabieg po każdym razie zakończony jest aplikacją kremu łagodzącego.

1 lub 2 dni po zabiegu skóra pozostaje lekko zaczerwieniona, proces złuszczania zaczyna się natomiast po 3-4 dniach od zabiegu i trwa mniej więcej do tygodnia. W tym czasie należy używać łagodzących kosmetyków i obowiązkowo kremów z wysokim filtrem UV, aby zapobiec podrażnieniom lub oparzeniom słonecznym.

Zalety

 • Nie wymaga hospitalizacji
 • Po dobraniu odpowiedniego rodzaju peelingu, możliwość wykonywania o każdej porze roku, przy każdy rodzaju cery i na dowolnej partii ciała
 • Efekty są natychmiastowe: zdrowszy wygląd skóry, nawilżenie, napięcie, rozświetlenie
 • Stosowany regularnie normalizuje pracę gruczołów łojowych
 • W większości przypadków jest bezbolesny

Ważne informacje:

Ilość zabiegów potrzebnych, by uzyskać efektW zależności od potrzeby i rodzaju leczenia od 41do 6 zabiegów
Jak długo utrzymuje się efekt?W zależności od wykonanych ilości serii zabiegów 2-6 miesięcy
Przygotowanie do zabieguBrak specjalistycznego przygotowania.
Czas trwania zabieguW zależności od rodzaju ok. 45 minut
Czy zabieg jest bezbolesny?Tak
ZnieczulenieNie jest wymagane.
Jak będę wyglądać po zabiegu?Ślicznie :) skóra będzie odświeżona. Przy zastosowaniu silniejszych preparatów, przez ok. 1-2 dni skóra może być lekko  zaczerwieniona, od ok. 3-4 dnia następuje złuszczanie naskórka, które trwa do ok. 7 dnia po zabiegu.
RekonwalescencjaPo zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności.
Główne zalecenia po zabieguUżywać kosmetyków łagodzących przez ok. 7 dninawilżających, używać kremów z filtrem UV o faktorze co najmniej 30, zakaz opalania przez ok. 7 dni, zakaz zdrapywania złuszczającego się naskórka, makijaż można nałożyć kilka godzin po zabiegu
Główne przeciwwskazaniaDrażliwa ekspozycja skóry na słońce przez ok. 2 tygodnie przed zabiegiem, alergie skórne, aktywna opryszczka
UMÓW SIĘ