Zabiegi rewitalizujące skórę szyi

Zabiegi rewitalizujące skórę szyi

Szyja wymaga szczególnej uwagi i specjalnego traktowania, ponieważ jako pierwsza zdradza nasz wiek biologiczny.

Skóra szyi jest bardzo delikatna i w dużym stopniu narażona na wysuszenie, ponieważ w tym obszarze ciała znajduje się niewielka ilość gruczołów łojowych, które odpowiadają za jej elastyczność i nawilżenie. Warto więc zadbać o jej stan stosunkowo wcześnie, aby opóźnić pojawienie się pierwszych oznak starzenia w postaci zwiotczenia i zmarszczek.

Zdarza się, że u osób, które ukończyły 40 r.ż. skóra na szyi zaczyna przypominać skórę indyka – dzieje się tak za sprawą zwisającego nadmiaru tkanki tłuszczowej w okolicy podbródkowej. W takim wypadku często jedynym rozwiązaniem tego problemu są zabiegi medycyny estetycznej, które pozwolą skutecznie pozbyć się nieestetycznego wyglądu szyi.

Zabiegi te mają na celu dogłębne nawilżenie i regenerację skórę szyi, a także zapobieganie procesowi wiotczenia. Każdy zabieg dobierany jest indywidualnie – w zależności od potrzeb i problemów skóry Pacjenta. Zabiegi te skierowane są zarówno do osób zmagających się z pierwszymi oznakami starzenia, jak i do tych, które chciałyby zadbać o skórę szyi zanim utraci ona swą elastyczność.

Celem zabiegów jest:

  • zatrzymanie procesów starzenia skóry szyi (zabiegi profilaktyczne)
  • cofnięcie niekorzystnych zmian będących wynikiem utraty jędrności skóry (zabiegi naprawcze)

Metody:

 

 

Umów się na konsultację
Jeśli masz pytania umów wizytę i skosultuj się z lekarzem
UMÓW SIĘ TERAZ