HIFU

LIFTING BEZ SKALPELA – ZABIEGI Z UŻYCIEM HIFU

Dla kogo przeznaczony jest zabieg?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia HIFU przeznaczony jest dla tych osób, które borykają się z problemami w okolicach twarzy, czyli zwisające policzki, tzw. „chomiczki”, zniszczona skóra szyi i dekoltu.  Zabieg skierowany jest również do osób chcących zatrzymać młodość i oczekujących naturalnych efektów.

UMÓW SIĘ

Wskazania:

 • Wiotka skóra ramion, brzucha, piersi, pośladków i ud
 • Lifting policzków, szyi i czoła
 • Zapobieganie utracie jędrności podczas odchudzania
 • Odmładzanie dekoltu
 • Występowanie zwisających policzków
 • Podwójny podbródek

Efekty:

W wyniku uszkodzeń warstw podskórnych na określonej głębokości tkanki dochodzi do regeneracji i zagęszczenia dotychczasowej struktury komórkowej. Włókna kolagenowe ulegają skróceniu, co daje niewielki efekt od razu po zabiegu. Efekt końcowy natomiast widoczny jest od kilku miesięcy do pół roku, ponieważ w takim czasie skóra przechodzi kompletną odbudowę.

Główne efekty to zagęszczenie się skóry, co zapobiega opadaniu tkanek i prowadzi do zmniejszenia wiotkości skóry. Zabieg prowadzi także do uelastycznienia skóry, co powoduje zanik widocznych rozstępów i cellulitu. Jeżeli dodatkowo chcesz ujędrnić skórę na szyi i policzkach a także zredukować zmarszczki, ten zabieg jest właśnie dla Ciebie.

Szczegóły zabiegu:

HIFU to skrót od angielskiego wyrażenia high intensity focused ultrasound, czyli inaczej skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym zasięgu. Technologia ta znana jest głównie z leczenia raka prostaty. W medycynie estetycznej pełni rolę bezinwazyjnego liftingu twarzy.

HIFU polega na emitowaniu fali akustycznej o wysokiej częstotliwości, która powoduje ruchy komórek w tkankach. Fala może kumulować się na ograniczonej głębokości, dzięki czemu doprowadza do ruchu i tarcia się komórek generując ciepło. W efekcie prowadzi to do mikro poparzeń wewnątrz tkanki (mające średnice od 0.5 do 1 mm). Wewnątrz skóry zachodzą intensywne procesy odbudowy i regeneracji stymulowane przez uszkodzenia, za to powierzchnia skóry pozostaje nietknięta.

Przed zabiegiem skóra smarowana jest żelem. Zaraz po tym do danego miejsca lekarz przykłada głowicę urządzenia. Osoby o niskim progu bólu mogą odczuwać lekki dyskomfort. Innowacyjność urządzenia wykorzystywanego do wykonywania zabiegu polega na tym, że jako jedno z niewielu, zapewnia redukcję dolegliwości bólowych do minimum. Podczas zabiegu można odczuwać wrażenie lekkiego ukłucia, ale ich intensywność uzależniona jest od mocy fali.

Dzięki wykorzystaniu tej technologii, skóra pozostaje nienaruszona, przez co nie zachodzi potrzeba rekonwalescencji. Zabieg można również wykonywać bez względu na porę roku i stopień nasłonecznienia.

Zalety:

 • Zadowalające rezultaty w przypadkach wyjątkowo niskiej elastyczności skóry
 • Zabieg bezinwazyjny
 • Trwałe efekty
 • Brak oddziaływania w warstwie rogowej naskórka
 • Możliwość ujędrnienia każdej części ciała
 • Możliwość wykonywania zabiegów przez cały rok, bez względu na nasłonecznienie
 • Umiarkowane dolegliwości bólowe; jedynie podczas zabiegu

Ważne informacje:

Ilość zabiegów potrzebnych, by uzyskać efektZazwyczaj jeden; ilość zabiegów uzależniona jest również od wieku i kondycji skóry, w cięższych przypadkach zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów
Jak długo utrzymuje się efekt?Pełny efekt widoczny jest po 2-3 miesiącach i utrzymuje się do 2 lat.
Przygotowanie do zabieguBrak specjalistycznego przygotowania.
Czas trwania zabieguW zależności od okolicy ciała ok. 20-40 minut.
Czy zabieg jest bezbolesny?Tak; może wystąpić niewielkie pieczenie.
ZnieczulenieNie jest wymagane.
Jak będę wyglądać po zabiegu?Może pojawiać się obrzęk miejsc leczonych, który ustępuje po 2-3 dniach; w rzadkich przypadkach pojawiają się zaczerwienienia, znikają po 7-14 dni.
RekonwalescencjaPo zakończeniu zabiegu pacjent może powrócić do swojej codziennej aktywności.
Główne zalecenia po zabieguPo zabiegu pacjent/ka może prowadzić normalny tryb życia.
Główne przeciwwskazaniaCiąża i karmienie piersią, choroby nowotworowe, przebyte udary mózgu, choroby serca, stany zapalne w miejscu zabiegu.
UMÓW SIĘ